Klíma je v Grécku typická stredomorská - horúce suché leto a mierna zima, vďaka čomu tu možno stráviť dovolenku v podstate počas celého roka. Grécko sa môže pýšiť malou oblačnosťou, dlhou dobou slnečného svitu a priemernými letnými teplotami okolo 30°C, ktoré sa zvyknú priblížiť i k tropickým 40°C. A práve toto sem dovolenkujúcich a turistov tak ťahá.
Grécko patrí k najvyhľadávanejším dovolenkovým destináciám Európy a ak sa sem rozhodnete merať svoju dovolenkovú cestu, odmenou Vám bude prekrásne krištáľovočisté more.
Vzhľadom k rozmanitému terénu sa pomery v rôznych oblastiach veľmi líšia. Prevládajúce stredomorské klimatické pásmo charakterizujú mierne daždivé zimy a dlhé suché a horúce letá. Na severe krajiny sa toto podnebie stretáva so stredomorským, zimy sú tuhšie, zrážky početnejšie a letá v horských oblastiach miernejšie. Ak budete dovolenkovať v Egejskej oblasti vedzte, že tu sú vďaka častým severným vetrom letné horúčavy znesiteľnejšie, zimy nie sú tak daždivé ako v západnom Grécku a na Iónskych ostrovoch.
Ako to vyplýva z polohy jednotlivých častí, podnebie je nejednotné. Oblasť môžme rozdeliť na 3 podoblasti: západnú časť, východnú časť a vnútornú hornatinu spolu s Krétou.
Západná časť: je klimaticky najpríjemnejšia. Je citeľný oceánsky vpyv mora. Zimy sú mierne s dlho trvaúcimi dažďovými zrážkami a teplota nepodlieha tak častým zmenám. Teplota smerom na sever neklesá veľmi výrane, no oveľa rýchlejšie klesá smerom dovnútra pevniny. Najmiernejšiu zimu má oblasť Messínie na juhu Peloponézského poloostrova, ktroá je obkopená horami a otvorená z juhu. Zriedka tu padá sneh, ktorý sa ihneď topí. Na ostrove Korfu sneží priemerne každý tretí rok, zato v Patrase na severe Peloponézu najmenej každý druhý. Stredná januárová teplota je v Patrase 9,40C a na Korfu , čo je o 1,50 severnejšie je 10, 30 C. Maximum zrážok padá na Korufu v novembri a v Patrase v decembri.
Východná časť: už nemá zimy tak mierne, leto býva teplejšie, premenlivosť teploty väčšia, menej zrážok, menšia vlhkosť vzduchu a jasnejšia obloha. Januárové teploty v Aténach sú priemerne +8,20C a júlové +270C Zima trvá dlhšie, potom ale nastane náhle stúpnie teploty a zasa dlho trvá leto. Absolútne letné maximum je + 40,7 0C a absolútne zimné minimum je -100C. Počas zimy častejšie klesne teplota pod nulu a v otorenej krejine sa tvorí ľad každú zimu. Stedná teplota v Aténach je +17,350C. Množstvo zrážok je menšie oproti západnej časti len 408 mm oproti 1280 mm na Korfu. Priemerne je tu len 73 daždivých dní. Obloha je jasná a v Aténach je ročne približne len 30 oblačných dní. Sneh tu padá častejšie a ostáva ležať tak 2.3 dni. Hlavne Boiotia a Thessalia býva často silno postihnutá snehom.
Vnútorná hornatina: Teplota je oveľa nižšia a podlieha náhlym zmenám. Zima a dážď trvá dlhšie, množstvo zrážok je väčšie a snehová pokrývka bývy častejšia a tiež trvá dlhšie. Priemerná ročná teplota je okolo +14,50C, januárová + 4,10C, augustová + 240C. Absolútne minimum je -17,80C absolútne maximum je 400C. Podnebie má kontinentálny ráz. Oblasti v nadmorských výškach nad 1500 m.n.m. sú od polovice decembra do polovice marca zasnežené.