V Tunisku je lacno. Nielen, že sa Tunisko stalo prístupnou destináciou pre väčšinu ľudí, ale ešte si tu môžete aj výhodne nakúpiť. Vôbec najdrahšou na ceste do Tuniska je letenka. Keď ku katalógovej "letnej" cene pripočítate rôzne poplatky a poistenie, pokojne sa dostanete na neuveriteľnú cenu 500 € na osobu pri ubytovaní v hoteli s polpenziou. Tunisko je skrátka jednou z najdostupnejších zahraničných dovoleniek pri mori!
Oficiálnou menou je tuniský dinár (TND). Dinár sa delí na 1000 millimov. Bankovky majú hodnotu 5, 10, 20 a 30 TND. Mincí je oveľa viac a ťažko sa od seba rozoznávajú. Majú hodnoty 1 TND a 500, 200, 100, 50, 20, 10 a 5 millimov.
Pri ceste domov však buďte opatrní, dovoz a vývoz tuniských dinárov je zakázaný! Svoje peniaze (najlepšie eurá alebo doláre) si na tuniskú menu môžete zameniť až v Tunisku. Ak si vymeníte viac dinárov než koľko ste schopní minúť, možno ich zameniť pri odlete z krajiny proti predložení dokladu o výmene peňazí v banke alebo v zmenárni. Doklady o výmene peňazí si vždy schovávajte. Napriek tomu je však zákaz vývozu dinárov aj pascou na turistov. Čisto z psychologického hľadiska vás totiž núti minúť všetky dináre, ktoré máte, pred odletom z krajiny. Preto deň pred odletom väčšina turistov berie tuniské souky útokom.
V hoteloch a niektorých reštauráciách možno platiť aj platobnými kartami, ako je Eurocard, Mastercard a VISA. S kartami Diners alebo American Express už tak dobre nepochodíte. Až si budete objednávať zájazd, pre istotu si túto informáciu potvrďte priamo u cestovnej kancelárie, s ktorou vyrážate.
Drobných nie je nikdy dosť
V Tunisku skrátka počítajte s tým, že sa vám oplatí mať plnú hrsť drobných. Budete ich potrebovať. Či už na bakšiš, ktorý tu po vás bude chcieť každý alebo pre žobrajúce deti, ktoré nepohrdnú ani pastelkami, ale radšej by peniažky. Občas sa aj stane, že vám tuniský obchodník "akoby" zle vráti a vyhovára sa na to, že jednoducho nemá drobné...
Bakšiš
Bakšiš je niečo ako poplatok alebo odmena za službu, ktorú vám niekto poskytol. Lepšie povedané poskytol z vlastnej vôle alebo vám ju priamo vnútil. Pripravte sa na to, že v arabskom svete sa za všetko - aj za akúkoľvek maličkosť - vyžaduje bakšiš! Či už v hoteli, kedy vám personál pomôže s kuframi (tam je bakšiš priamo povinnosťou!), tak aj v meste trebárs pri fotografovaní. Je bežné, že Tunisan, ktorého zvečníme na svojich fotografiách, za vami príde s natiahnutou rukou a žiada bakšiš za to, že vám akoby "stál modelom". Z toho plynie ponaučenie - radšej si dvakrát rozmyslite, koho (a ako okato) vyfotíte.